03.09.2015

Sposób na dekorację stołu

Celebrowanie posiłku z najbliższymi jest czymś wyjątkowym. Jedzenie nie tylko powinno być smaczne, ale również dobrze podane. Przygotowanie aranżacji stołu na co dzień bądź większą okoliczność wcale nie musi być drogie. 
Wystarczy pomysł, odrobina kreatywności i troszkę pracy. Jeżeli w najbliższym czasie planujecie uroczystą kolację ten post może się Wam przydać. 


Dziś przedstawiam Wam pomysł jak samodzielnie wykonać obrączki na serwetki. Są minimalistyczne i nieco eleganckie. Idealnie sprawdzą się na weselnym przyjęciu. Gwarantuje Wam, że przy takim stole milej będzie nam zasiąść.

Potrzebujemy: tasiemek w dwóch szerokościach, pistoletu do kleju na gorąco, kryształków, koralików bądź innych detali, dwustronnej taśmy, ostrych (najlepiej krawieckich) nożyczek oraz zapalniczki.

Na początek tniemy wstążki na krótsze odcinki. Szersza będzie obrączką a węższa kokardką. 
Szeroka powinna mieć długość ok 15 cm. Brzegi wstążki sklejamy dwustronną taśmą.
Zabieramy się za kokardkę. Do jej wykonania potrzebujemy trzech odcinków wstążki o długości 13cm, 10cm i 5cm. Pamiętajcie, że każdą wstążek musimy przypalić by się nie popruły.  Do dłuższych wstążek przyklejamy dwustronną taśmę. Musi ona znaleźć się na brzegu (jak na zdjęciu) od zewnątrz i wewnątrz. 
Następnie sklejamy wstążki, przyklejamy najkrótszy odcinek wstążki, zaginamy jego rogi, sklejamy taśmą. Kokardkę mamy gotową. Teraz tylko przyklejamy ją do naszej obrączki, dodajemy koralik i gotowe.


3 komentarze: