12.05.2015

Książki o tematyce zdrowotnej

Od pewnego czasu z zapałem szaleńca pochłaniam książki o zdrowej tematyce. Lubię wiedzieć, co powinnam jeść, co mi służy i jaką aktywność fizyczną wybrać by nie zrobić sobie krzywdy. Dietetyka i zdrowy styl życia to pasja, którą rozwijam z nadmierną prędkością
Na szczęście na polskim rynku nie brakuje tego typu książek. Zapanowała moda na bycie fit. Zaczynamy zwracać uwagę na to, co jemy i więcej czasu poświęcamy na sport. Jest to jeden z trendów, który mógłby trwać wiecznie. Wszyscy na tym korzystamy.

W swojej biblioteczce nazbierałam trochę książek o diecie, fitnessie i zdrowiu, ale ciągle mi mało. Już zacieram ręce na nowości i zapowiedzi. Dziś przygotowałam dla was zestawienie tych publikacji, które chętnie przygarnę.

1. Beata Sadowska "I jak tu nie jeść". To już druga książka dziennikarki, pierwsza "I jak tu nie biegać" odniosła sukces. Lubię książki pisane przez dziennikarzy, czyta się je szybko i lekko. Książka zawiera przepisy na smaczne i zdrowe potrawy, ale nie jest to typowa książka kucharska. Jest do motywująca publikacja, który łączy przepisy z dietetycznymi poradami dr Hanny Kunachowicz. 

2. Katarzyna Błażejewska "Jak zamieszać w swoim życiu, czyli koktajle dla zdrowia i urody".
Zapanował szał na koktajle. Kiedyś były traktowane jako lekkie i orzeźwiające napoje. Teraz często stanowią osobny posiłek. Koktajl może być warzywny, z płatkami owsianymi, twarogiem, mlekiem migdałowym itp. Pomysłów jest coraz więcej i chętnie je poznam. Autorka obiecuje nam, że przepisy są łatwe i niedrogie, a co najważniejsze bardzo zdrowe.

3. Katarzyna Bosacka, Aleksandra Misztal "Wiem co jem- przepisy z programu". Tej pani nikomu nie trzeba przedstawiać. Kolejna książka Kasi Bosackiej zawiera 70 przepisów. Są to zamienniki naszych codziennych, przetworzonych produktów. Za każdym razem, gdy oglądałam program obiecałam sobie, że zapamiętam przepis na domowy ketchup bez grama chemii. Obiecanki cacanki. Super byłoby mieć wszystkie przepisy w jednym miejscu, zawsze można do nich wrócić, ale również rozdawać dalej.4. Dean Ornish "Spektrum". Jeżeli oglądacie telewizje śniadaniową i czytacie blogi ze zdrową tematyką na pewno nie raz słyszałyście o tej książce. Swoją premierę w Polsce ma 13 maja 2015. Autor książki dr Dean Ornish jest znanym w USA kardiologiem i profesorem medycyny, który twierdzi, że jakość naszego życia zależy głównie od tego, co jemy. Doktor niejednokrotnie udowodnił, że niektóre rodzaje nowotworów można spowolnić bądź całkowicie zatrzymać jedynie poprzez zdrowy tryb życia. Co najbardziej zaskakujące bez stosowania leków. Z doktorem Ornishem współpracował Bill Clinton, Clint Eastwood oraz wiele innych znanych osób. Książka ma aż 500 stron, 100 przepisów, mnóstwo motywacyjnej treści i suchych dietetycznych faktów. Dla mnie strzał w dziesiątkę. Ja już swój egzemplarz zamówiłam.

3 komentarze:

  1. Odpowiedzi
    1. ja mam i są super! :)

      Usuń
  2. Uwielbiam panią Kasię Bosacką. Muszę chyba też zakupić tą książkę;)

    OdpowiedzUsuń