11.11.2014

Ładne zdjęcia, część I

Od dłuższego czasu otrzymuje sporo emaili z pytaniami o zdjęcia, które pojawiają się na blogu. O miłości do aparatu wspominałam już wiele razy, m.in. tutaj, dlatego dziś nie będzie o sprzęcie. Postanowiłam pokazać wam, jak w prosty sposób uczynić zdjęcia atrakcyjniejszymi.

Swoje zdjęcia najczęściej wykonuje na parapecie, jest to świetne źródło światła dziennego. Tłem zazwyczaj jest białe płótno malarskie bądź zwykła, biała deska, którą bez problemu dostaniemy w każdym sklepie budowlanym. Naszym tłem może być również arkusz papieru czy styropian. Lecz tło to nie wszystko. Z czasem zaczęłam kolekcjonować przedmioty, które świetnie współgrają z tematyką postów. Pokażę wam niektóre gadżety oraz kilka przykładów zdjęć, do których zostały wykorzystane.

1. Słomki, mieszadełka
2. Kwiaty, koraliki
3. Świeczki, figurki i inne pierdółki
4. Tasiemki, karteczki, klipsy

4 komentarze:

 1. śliczne zdjęcia ! :) Bardzo przydatny post ! Pozdrawiam :*

  OdpowiedzUsuń
 2. Podoba mi się ten post :-) Te mieszadełka i mini-spinacze urzekły mnie najbardziej :-) A takie jasne (białe) zdjęcia wychodzą ci od razu czy dodatkowo je "podrasowujesz" w jakimś programie? bo u mnie zawsze to co ma być białe - wychodzi szare, nie wiem czy za ciemno jest u mnie w domu czy ja coś robię źle ;-) Chociaż ostatnio nawet nie mam jak za bardzo przetestować nowego obiektywu, bo ciągle za oknem szaro i ponuro ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo dużą rolę odgrywa nowy obiektyw, jest niesamowicie jasny. Zdjęcia staram się robić na parapecie, zawsze na białym tle, gdy światło jest zbyt słabe używam również blendy.
  Gdy jednak na zdjęciach efekt jasności jest zbyt słaby poprawiam je w photoscape. Życzę Ci owocnej pracy!

  OdpowiedzUsuń