24.09.2014

Miłość i chaos w Nowym Jorku

Gemma Burgess
Spotkała mnie ostatnio bardzo miła niespodzianka. Całkiem przypadkowo sięgnęłam po nową książkę. Estetyka okładki wydawała mi się znajoma, ale nie zastanawiałam się nad tą kwestią zbyt długo. Do kupna książki przekonały mnie opisy oraz okładka.

Gdy tylko zaczęłam czytać, miałam wrażenie, że skądś znam bohaterki. Po kilku stronach wszystko stało się jasne. Losy bohaterek poznałam w innej książce, tej samej autorki "Dziewczyny z Nowego Jorku". Wcześniej historia opowiadała nam Pia, tym razem jej przyjaciółka Angie. Nie wyobrażacie sobie jaka byłam szczęśliwa, gdy odkryłam ten fakt.

Na okładce "Miłość i chaos w Nowym Jorku" nie znajdziemy żadnej informacji, o tym że książka jest kontynuacją poprzedniej... właściwie ciężko jest mówić tutaj o kontynuacji, bo zmienia się główna bohaterka, ale wszystkie fakty z poprzedniej książki się zgadzają. Losy biegną dalej, lecz nie są już przedstawiane przez tę samą bohaterkę.

Historia przedstawia nam losy pięciu przyjaciółek, które razem mieszkają na Brooklynie. Każda z dziewczyn jest inna, lecz łączy je przyjaźń, ale nie taka idealna, bo wystawiana na wiele prób. 

Angie lada dzień ma skończyć 23 lata, nie ma pracy, ciągle imprezuje i obraca się w nieciekawym towarzystwie. Nagle budzi się w pokoju hotelowym, nic nie pamięta z poprzedniej nocy, a tuż obok leży koperta z 3 tysiącami dolarów... i tu zaczyna się prawdziwa zabawa;)

Jeżeli z przyjemnością przeczytałyście "Dziewczyny z Nowego Jorku", "Miłość i chaos w Nowym Jorku" pochłoniecie momentalnie. Czytając, kilka razy popłakałam się ze śmiechu, ciężko mi było oderwać się od lektury, a gdy się skończyła poczułam smutek, że to już koniec. Taki przyjemny odmóżdżacz z romansem w tle!

Jednak przyjaciółek jest 5, póki co bliżej poznałyśmy Pię i Angie. Kto wie, może autorka przedstawi nam resztę? Mam taką nadzieję i już śledzę poczynania Gemmy Burgess.
Gemma Burgess

12 komentarzy:

 1. nie znam tych książek ale chętnie przeczytałabym :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam "Dziewczyny z Nowego Jorku:, ale jeszcze nie przeczytałam. Gdzie kupiłaś (i za ile- przy okazji) tą mniejszą wersję , jeżeli można wiedzieć ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest standardowa wielkość książki. Do kupienia w biedronce.

   Usuń
  2. No, tak, jest w Biedronce, ale wydawało mi się ,że jest większa niż na zdjęciu, chyba ,że odnoszę błędne wrażenie. Sprawdzę przy okazji :)

   Usuń
  3. Faktycznie, po zdjęciach można sądzić, iż to wersja kieszonkowa;) Lecz to tylko iluzja ;)

   Usuń
  4. Byłam w Biedronce (bardzo często tam bywam) i była w normalnej wersji :)

   Usuń
 3. Właśnie szukam fajnej książki na jesień, może się skuszę na te :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale fabula :-) :-) !!

  OdpowiedzUsuń
 5. nie znam , ale ja czytałam Kocham NY i bardzo mi się spodobała :)

  Mój blog - klik :) Zapraszam na nowy post ♥

  OdpowiedzUsuń
 6. zaciekawiła mnie ta 1 pozycja;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie znam, ale kocham czytać :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiam czytać tego typu książki :)


  martensik.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń