09.04.2014

Czy warto wykupić reklamę bloga?

Od dłuższego czasu zastanawiałam się nad reklamą bloga. Początkowo nie byłam do niej przekonana. Uważałam, że jeżeli posty będą ciekawe, dość często dodawane to reklama nie będzie mi potrzebna. Dwa lata prowadzenia bloga, raz z lepszym, raz z gorszym efektem i jakoś się obyło.
Od ostatniego miesiąca na blogu skupiłam się dużo bardziej niż wcześniej. Staram się publikować więcej, trwają prace nad nowym szablonem, mam masę pomysłów i mnóstwo chęci.

Aż tu nagle czytam taki o to cytat "Prowadzenie biznesu bez reklamy jest jak puszczanie oka do dziewczyny po ciemku. Nikt, poza nami nie wie, co robimy" S. Henderson. 

Cytat zmusił mnie do przemyślenia kwestii reklamy. Zaczęłam rozważać plusy i minusy. W końcu doszłam do wniosku, że w reklamie nie ma nic złego. Przecież nie kupuje obserwatorów i wejść na allegro. Gram uczciwie. Uczciwie wobec siebie samej. Nie oszukuje się.

Decyzja podjęta. Skuszę się. Najpierw musiałam przemyśleć gdzie zareklamować bloga, do jakich osób chciałabym trafić, ile pieniędzy przeznaczyć i ile ma trwać owa reklama. Na początek postanowiłam czysto eksperymentalnie wybrać portal, który generuje ok 30 tysięcy odsłon dziennie. Jego tematyka jest ściśle związana z tematyką, którą poruszam na swoim blogu. Trochę mody, trochę urody, wnętrz itp.
Zdecydowałam się na jeden dzień reklamy. [Pamiętajcie to ciągle eksperyment]. Koszt to niecałe 5zł. Wybrałam zdjęcie, tekst i czekałam. I co? I nic.

Trzy osoby kliknęły w reklamę mojego bloga. Trzy nowe osoby w ciągu 24h. O co tyle zachodu? Rację mają osoby, które zarzucą mi czego to ja spodziewałam się po jednodniowej reklamie w takiej cenie. Owszem zgodzę się. Nikt mi złotych gór nie obiecał. Ależ cholera 3?

Z ręką na sercu nie spodziewałam się od razu setki unikalnych, ale przekonałam się na własnej skórze jak to wygląda w praktyce. I wiecie co? Pozostaje przy starym sposobie pozyskiwania czytelników- publikacja, publikacja i jeszcze raz publikacja.

Na dziś to tyle a jutro zapraszam na kolejną lunch boxową propozycję!

6 komentarzy:

 1. Mi też się wydaje, że tego typu reklama nie za wiele zdziała. Zastanawiam się natomiast jak to jest z facebookowymi reklamami>

  OdpowiedzUsuń
 2. publikacje to najlepszy sposób na stałych bywalców ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. chyba tylko ciezka praca, publikowanie ciekawych postow moze zareklamowac najlepiej bloga :) takze rob swoje i obserwatorzy (ci zainteresowani) przyjdą sami :) Tobie, sobie i wszystkim innym, powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Najlepsza reklama są solidne posty :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Super blog i bardzo ciekawe wpisy :)

  Zapraszam do mnie:
  www.kirs-zegarki.blogspot.com

  Dodam również że zajmuję się sprzedażą zegarków i biżuterii
  www.sklepkirs.na.allegro.pl

  Obserwuje:)
  Zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń